05 Gru

Ogólnopolska Akcja Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia

Nazywam się mgr Elżbieta Noculak I prowadzę Centrum Żywienia i Promocji Zdrowia Dobry Dietetyk w Rzeszowie. Zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolska Akcja Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia, której jestem współorganizatorem.

Ogólnopolska Akcja Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia dedykowana jest dla nowoczesnych przedsiębiorstw, zainteresowanych systematycznym wdrażaniem poszczególnych elementów diagnostyki i profilaktyki zdrowia.  Pierwszy etap akcji obejmuje bezpłatne, grupowe zajęcia dydaktyczne dla wszystkich chcących uzyskać informację na temat profilaktyki i terapii nadciśnienia tętniczego. Dodatkowo w ramach akcji można skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji dietetycznych z uwzględnieniem planów i zaleceń żywieniowych, a także z bezpłatnej analizy antropometrycznej i otrzymać zalecenia w zakresie badań laboratoryjnych z dokładnym ich omówieniem.

Czym jest nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większą ilość osób. Towarzyszą jej często nadwaga oraz otyłość. W Polsce ze zdiagnozowanym nadciśnieniem żyje już prawie 10 mln ludzi. Problem jest poważny, bo choroba ta jest jedną z głównych przyczyn wielu zgonów. Nadciśnienie tętnicze najczęściej dotyka osoby po 60 roku życia. W tym wieku boryka się z nim aż 60% osób. Chorują na nią także młode osoby, w przedziale wiekowym 18-39 dotyka ona 8% osób, a w przedziale 39-50 lat, 35%. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia, która polega na przejściowym lub stałym utrzymywaniu się wysokiego ciśnienia tętniczego krwi. Niestety ocenia się, że blisko 30 % osób nie ma świadomości, że choruje na nadciśnienie tętnicze. Jest to o tyle zatrważające, że bagatelizowanie i niekontrolowanie stanu ciśnienia jest główną przyczyną zwiększającą prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych bardzo niebezpiecznych dla życia stanów, takich jak: zawał serca, udar mózgu, tętniak aorty, niewydolność nerek i inne.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka, odpowiednia diagnoza, a w przypadku potwierdzonej choroby natychmiastowe wdrożenie leczenia.  Współorganizuję  bezpłatną Akcję Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia w zakładach pracy. Akcja kierowana jest do przedsiębiorców, którzy zauważają potrzebę dbania o zdrowie i wiedzą, że ludzkie życie jest największą wartością.

Dlaczego warto przyłączyć się do tego programu?

Drogi Przedsiębiorco przyłączając się do Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia, nie tylko dbasz o wizerunek nowoczesnego zakładu pracy, ale przede wszystkim pokazujesz swoją troskę o zdrowie pracownika. Dlaczego to jest ważne? Zdrowie jest najważniejsze dla każdego człowieka, każdy kto przejawia troskę o nasze zdrowie wzbudza w nas pozytywne emocje i ogromny szacunek. Wpływa to na pozytywny wizerunek Twojej firmy w oczach obecnych, a także przyszłych pracowników oraz Twoich partnerów biznesowych i Klientów. Przyłączenie się do akcji daje także wymierne korzyści w postaci lepszej kondycji zdrowotnej Twojego pracownika, co bezpośrednio wpływa na jego większą efektywność w pracy. Osoba z osłabioną dyspozycją psychofizyczną pracuje wolniej, popełnia więcej błędów, częściej też korzysta ze zwolnienia chorobowego. Dlatego dbając o zdrowie Twojego pracownika, dbasz jednocześnie o dodatkowe zyski, a także dobry wizerunek swojego przedsiębiorstwa, wyróżniając się tym samym na tle innych firm.
Na bezpłatne spotkanie można zapisać się na stronie: http://noculak.dobrydietetyk.pl/akcja/nadcisnienie, ilość miejsc jest ograniczona.

Twój komentarz
POKAŻ
POKAŻ
Elżbieta Noculak - ZnanyLekarz.pl