Opinie pacjentów

Bardzo miła i fachowa pomoc. Szybka i 100% skuteczność. Polecam każdemu.

Aneta

Poznaj inną historię

Moja przygoda ze zdrowym stylem życia

Witam bardzo serdecznie! Chciałabym podzielić się moją "przygodą ze zdrowym stylem życia". Nie zawsze byłam osobą otyłą. Moje problemy z nadwagą pojawiły się najpierw niewielkie, po pierwszej, następnie spore po drugiej ciąży. Bardzo trudny poród, zakończony rozległą i poważną operacją ginekologiczną, związane z tym problemy zdrowotne, trudności z pogodzeniem się z sytuacją, z jaką przyszło mi się zmierzyć, spowodowały, że moja waga osiągnęła 89,2 kg. Bardzo źle czułam się w swoim ciele, jednak nie miałam w sobie na tyle silnej woli i determinacji, żeby cokolwiek z tym zrobić. Pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Groziła mi kolejna poważna operacja ginekologiczna, która dawałaby gwarancję poprawy tylko na kilka lat. Mój ginekolog zasugerował, że zrzucenie kilku zbędnych kilogramów może mi pomóc uniknąć owej operacji.

czytaj więcej

Diagnoza lekarska popchnęła mnie do zmian.

  • Ania (43l.), Dębica
  • 19 kg w 4 miesiące
  • Kobieta
  • 06 lutego, 2019

Od dzieciństwa zmagałam się z nadwagą. Przeszłam wiele diet, na przemian chudłam i tyłam, pojawiał się tak zwany efekt jojo.  Za każdym razem skutkiem tego były dodatkowe kilogramy. Nie czułam się dobrze w swoim ciele, pomimo młodego wieku trudność sprawiały mi codzienne czynności. Byłam ciągle zamęczona, a odchudzanie odkładałam na później wymawiając się brakiem czasu, brakiem sił.

W sierpniu 2018 zdiagnozowano u mnie dnę moczanową. Po przeczytaniu istotnych informacji na temat tej choroby uznałam, że jednak czas „wziąć się za siebie”, bo otyłość i niezdrowa dieta są jednymi z przyczyn podwyższonego  poziomu kwasu moczowego. Postanowiłam więc poszukać rady dietetyka, który pomoże mi zredukować kwas moczowy we krwi, a zarazem ułoży dietę, która pomoże mi schudnąć. Poszukałam w Internecie, na stronie znany lekarz znalazłam nazwisko pani Elżbiety Noculak, przeczytałam pozytywne opinie i postanowiłam spróbować. Na pierwszą wizytę jechałam pełna obaw, wiedziałam, że będę musiała opowiedzieć o swoich grzeszkach żywieniowych, jednak podczas rozmowy z panią Elżbieta nie czułam się oceniana. Pani Elżbieta dostosowała dietę do mojego trybu życia, moich preferencji smakowych, alergii, a przede wszystkim pod kątem dny moczanowej. Dziś mija czwarty miesiąc diety i jestem o 18,4 kg lżejsza, odczuwam to wykonując codzienne czynności.  Poziom kwasu moczowego mam w normie, spadł z poziomu 6,5 do 4,25. Wszystkie inne wyniki badan jak cholesterol, trójglicerydy są również w normie. Dzięki pani Elżbiecie odstawiłam używki takie jak kawa, mocna herbata, bo niewskazane są w mojej chorobie. I o dziwo nie czuje się zmęczona. Polubiłam sport, bo to jeden z najważniejszych warunków sukcesu, intensywnie próbuje nauczyć się pływać, wiem, że moja wydolność jest jeszcze niska, ale z każdym dniem idzie mi coraz lepiej. Na basenie jestem nawet pięć razy w tygodniu.

                18 kg za mną, przede mną następne 18-20. Wierzę, że tym razem pozbędę się zbędnych kilogramów na dobre, bo się nie głodzę jak w poprzednich dietach, po prostu uczę się jeść zdrowo i zmieniam swój tryb życia, mam nadzieję, że zmotywuję też bliskich do zmian.

POKAŻ
POKAŻ
Elżbieta Noculak - ZnanyLekarz.pl